Derby Enei dla Astorii

Redakcja, fot. basketzg.pl
Enea Zastal BC nie zaliczy czwartkowego meczu do udanych. Podopieczni Olivera Vidina przegrali w Derbach Enei z bydgoską Enea Abramczyk Astorią 88:106.

Zielonogórzanie rozpoczęli dobrze, od serii 7:0. Niestety, obiektywnie musimy napisać, że był to jeden z lepszych momentów czwartkowego spotkania. Chwilę potem gospodarze wyrównali, a na parkiecie rozpoczął się ostry bój o każdą piłkę, czego przykładem może być Dragan Apić, który po pierwszej kwarcie miał już na swoim koncie trzy przewinienia. Po pierwszej kwarcie możemy wyróżnić jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie ze statystyk - Nemanja Nenadić w ciągu niecałych dziesięciu minut spędzonych na parkiecie zanotował aż 7 asyst! Choć przez całą pierwszą kwartę prowadził zespół Enei Zastalu BC, to w drugiej sytuacja się odmieniła. Choć gospodarze nie wypracowali wielkiej przewagi, to oni nadawali ton całej grze i wygrali pierwszą połowę 50:48.

Druga połowa... o drugiej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Choć w trzeciej kwarcie wynik nie był jeszcze aż tak zły, bo przez większość czasu przewaga Enei Abramczyk Astorii nie przekraczała pięciu oczek, to czwarta kwarta była całkowicie nieudana dla Enei Zastalu BC. Bydgoszczanie po powiększeniu przewagi w trzeciej kwarcie rozkręcali się z każdą minutą, do kosza zielonogórzan znajdowały drogę nawet najbardziej ekwilibrystyczne rzuty, co dodatkowo napędzało gospodarzy. Ostatecznie Enea Zastal BC przegrał tę kwartę 15:27 i cały mecz 88:106.