Czas na UNICS

Czas na UNICS

Redakcja, fot. Ksenia Bogdanowa (BC UNICS)
Już we wtorek o godz. 18:00 Enea Zastal BC zmierzy się w Kazaniu z miejscowym UNICSem.

Drużyna Olivera Vidina do Kazania udała się bezpośrednio z Moskwy, gdzie w niedzielę rozegrała mecz z CSKA. Po pierwszej porażce w tej edycji ligi VTB zielonogórzanie mają o czym myśleć. 

- To był nasz pierwszy mecz w lidze VTB w tym roku, chcieliśmy zobaczyć w którym miejscu jesteśmy. Za dwa dni mamy kolejne spotkanie, w Kazaniu gramy z UNICSem, przygotujemy się do niego jak najlepiej, każdy mecz traktujemy jak osobną historię - mówił po spotkaniu z CSKA Moskwa Oliver Vidin.

W zeszłym sezonie Enea Zastal BC mierzył się z drużyną z Kazania czterokrotnie. Za pierwszym razem górą była ekipa Żana Tabaka (92:86 w hali CRS). Pozostałe spotkania, również w fazie play-off, padły łupem UNICSu (65:64, 87:60, 90:79).

Teraz  nasi rywale, przynajmniej na papierze, wydają się jeszcze mocniejsi. Jako zwycięzcy Eurocupu zagrają w Eurolidze, więc budżet klubu poszedł mocno do góry. 

W tym sezonie ligi VTB drużyna prowadzona przez trenera Velimira Perasovicia rozegrała do tej pory jedno spotkanie - wygrała z Lokomotivem Kubań 96:87. Skutecznością błysnęli Lorenzo Brown (22 punkty), a także John Brown (15) i Isaiah Canaan (14).

Warto dodać, że do składu drużyny z Kazania dołączył w tym sezonie Mario Hezonja, który ma za sobą bogatą przeszłość w NBA - przez ostatnie lata reprezentował barwy Orlando Magic (wybrany z numerem 5 draftu 2015), New York Knicks i Portland Trail Blazers. W ostatnim sezonie występował w barwach euroligowego Panathinaikosu Ateny, gdzie szybko stał się ulubieńcem kibiców. Chciał zostać w Atenach, ale działacze klubu z Kazania wykazali się wielką determinacją, aby go pozyskać.
 
Możemy się tylko domyślać, jak atrakcyjna była oferta dla Lorenzo Browna, który zamienił Fenerbahce Stambuł na klub z Kazania. W poprzednim sezonie Euroligi rzucał 12.3 punktów i rozdawał 4.6 asysty. Do klubu dołączyli także bardzo dobrzy Rosjanie, Artem Komolov i Andrey Vorontsevich, którzy przeszli z Niżnego Nowogrodu. W koszulce UNICS-u zobaczymy także Viacheslava Zaicewa (ostatnio Chimki), do Kazania wrócił zaś Tonye Jekiri (ostatnio Baskonia).

Największą bombą transferową jest jednak transfer O.J'a Mayo - trzeciego numer draftu NBA 2008. 33-letni Amerykanin, który w ciągu ośmiu sezonów rozegrał 547 spotkania w najlepszej lidze świata, jeszcze do Kazania nie przyleciał. Brakuje go też w składzie zespołu na stronie ligi VTB. Jak się dowiedzieliśmy, jego przylot jest opóźniony ze względu na procedurę wizową. We wtorek nie zobaczymy go więc na parkiecie. 

Mecz w Kazaniu odbędzie się już we wtorek o godz.18:00. Spotkanie z polskim komentarzem obejrzycie za pośrednictwem Lubuskiego Centrum Informacyjnego, na stronie www.lci-lubuskie.pl - zapraszamy do oglądania!

Z Waszym wsparciem gra się łatwiej!

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt