Czas na rewanż w playoff ENBL - czas na rewanż w ArenaOstrów! [ZAPOWIEDŹ]

Czas na rewanż w playoff ENBL - czas na rewanż w ArenaOstrów! [ZAPOWIEDŹ]

Tomasz Sadłowski, fot. Tomasz Browarczyk
Wracamy do rozgrywek ENBL. We wtorek na wyjeździe zagramy rewanż z BM Stal Ostrów Wielkopolski.

12 marca - w meczu numer jeden ćwierćfinału, wygraliśmy we własnej hali 97:94. To było bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Było blisko by mecz zakończył się remisem po 94. Przemysław Żołnierewicz zdołał jednak zadać ostatni cios swojemu byłemu klubowi.
Ta mała różnica oznacza tylko, że następne cztery kwarty wciąż możemy liczyć na zacięty pojedynek. Tym razem publiczność nie będzie po naszej stronie - ale wiemy, że kilku przedstawicieli zielonych kibiców z pewnością pojawi się w ArenaOstrów. W tym sezonie przegraliśmy już w hali Ostrowian, liczymy na rewanż za tamten mecz.

Stal pomiędzy naszymi meczami rozegrała we własnej hali mecz z Treflem Sopot w sobotę 18 marca. Podopieczni trenera Andrzeja Urbana przegrali z Sopotem 79:94. Bardzo dobry mecz rozegrał ponownie Aigars Skele - 21 punktów i "tylko" 8 asyst. Łotysz w dwóch meczach z naszym klubem rozdał aż 33 asysty - tak więc osiem nie jest wynikiem porażającym. To z jaką łatwością Aigars rozdaje piłki przeciw naszemu zespołowi z pewnością weźmie pod uwagę nasz sztab szkoleniowy.

Zwycięzca dwumeczu Stal-Zastal zaga w półfinale ENBL z wygranym meczu Polski Cukier Start Lublin i Ironi Ness Ziona. W pierwszym spotkaniu w Izraelu, Start wygrał 90-77 i wieczorem w poniedziałek 20 marca bronić będą trzynastopunktowej przewagi.

EDIT: Polski Cukier Start Lublin wygrał we własnej hali 80:78, tak więc to oni trafiają do półfinału ENBL i będą rywalem pary Stal-Zastal. 

W drugim półfinale King Wilki Morskie Szczecin zmierzą się z litewską drużyną BC Wolves z Wilna. 

Mecz ze Stalą Ostrów będziemy mogli obejrzeć dzięki uprzejmości Lubuskiego Centrum Informacyjnego na facebooku LCI.

Mecz BM Stal Ostrów Wielkopolski z Enea Zastal BC Zielona Góa w ten wtorek 21.03.2023 o godzinie 19:00.
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt