Czas na ligowy hit. Wracamy do Ostrowa!

Czas na ligowy hit. Wracamy do Ostrowa!

Redakcja, fot. Tomasz Browarczyk
Już we wtorek o godz. 17:40 zagramy w Ostrowie Wielkiopolskim z aktualnym Mistrzem Polski. Nasi rywale mocno chcą się zrewanżować za porażkę w meczu o Superpuchar. 

Przypomnijmy. 1 września w Wałbrzychu nasza drużyna rozgromiła BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski aż 84:69. 22 punkty (4 celne trójki) zdobył w tym spotkaniu Devoe Joseph i było to jego najlepsze dotychczasowe spotkanie w tym sezonie. 18 punktów dołożył Jarosław Zyskowski, który w rozmowie z Radiem Zielona Góra przyznaje, że nasi rywale nie grają na razie w pełni możliwości.

- Ale to bardzo dobry zespół, zwłaszcza gdy gra u siebie. Kibice dają im olbrzymie wsparcie. Dokonali kilku roszad w składzie, poza tym Dreschler w pierwszym naszym meczu nie był w formie, teraz gra już zupełnie inaczej. Kontuzjowany jest Damian Kulig, więc musimy wykorzystać swoje przewagi, choćby Dragana Apića pod koszem - mówi nasz skrzydłowy. 

Dragan Apić ostatnio miał problemy ze skutecznością w meczu z Lokomotivem Kubań. Nasz środkowy zdobył tylko 6 punktów, przy skuteczności 2/7 z gry. Z kolei w tym spotkaniu przypomniał o sobie Zyskowski, który zdobył aż 25 oczek (wcześniej przeciwko Zenitowi i Tsmokom odpowiednio 5 i 4 punkty). Enea Zastal BC przegrał tylko ośmioma punktami z rosyjskim potentatem, więc morale w drużynie przed meczem z Mistrzem Polski są dobre.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski dokonał kilku roszad w składzie. Z drużyną pożegnał się Vangelis Mantzaris, którego zastąpił Kobi Simmons. Kontuzje środkowych Jakuba Wojciechowskiego i Damiana Kuliga sprawiły, że podpisano dwumiesięczny kontrakt z Markusem Loncarem (wczesniej Astoria Bygoszcz). 25-letni Chorwat został zgłoszony jedynie do występów w Basketball Champions League. Na środku minuty dostanie więc wszechstronny skrzydłowy Michael Young. 

- Mistrz gra z wicemistrzem, do tego mamy porachunki już z tego sezonu. Z tej porażki wyciągnęliśmy wnioski i liczymy mocno, że przy komplecie naszej publiczności wygramy to spotkanie. Enea Zastal gra inaczej niż my. Mniej jest tej ułożonej koszykówki, więcej akcji transition (szybkie przejście z obrony do ataku) czy akcji off-screen (szukanie pozycji dla strzelców po zasłonach). Mają swoich strzelców jak Zyskowski czy Joseph. Frazier i Mazurczak obsługują akcjami pick'n'roll Dragana Apica - analizuje z kolei Andrzej Urban, drugi trener drużyny z Ostrowa. 

Gospodarze wtorkowego spotkania ostatnio pokonali u siebie PGE Spójnię Stargard 91:82, a w ubiełgym tygodniu po zaciętym spotkaniu w Lidze Mistrzów ulegli Hapoelowi Jerozolima na wyjeździe 83:76. Z bilansem 8-3 zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Mają imponujący bilans we własnej hali 6-1. Przegrali jedynie z Anwilem Włocławek 66:79. 

Transmisję z wtorkowego spotkania obejrzycie w stacji Polsat Sport News. Początek o godz. 17:40. 
 

Czytaj więcej

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt