Bijemy się o Mistrza! Dąbrowa na początek

Bijemy się o Mistrza! Dąbrowa na początek

Kosma Zatorski, fot. Radosław Lacelt
"Bijemy się o Mistrza" to nasze hasło na zbliżające się wielkimi krokami najważniejsze tygodnie koszykarskiego sezonu. Przeciwnikiem w pierwszej rundzie będzie MKS Dąbrowa Górnicza. 

Dlaczego "Bijemy się o Mistrza"? To proste! Żeby odzyskać trofeum czeka nas bardzo trudna walka. Aż pięć drużyn zgłasza w tym sezonie mistrzowskie aspiracje. Konkurencja jest jeszcze mocniejsza niż przed rokiem, więc o Mistrza Polski trzeba będzie mocno bić się na parkiecie. Nasza kreacja nie bez przyczyny utrzymana jest w bokserskim klimacie. 
 
- W play-offach chcemy napsuć krwi faworytom - mówi w rozmowie z Radiem Zielona Góra Łukasz Koszarek, który doskonale wie, jaki cel został postawiony przed zespołem.

Na początek jednak trzeba przejść świetnie grającą w ostatnich tygodniach MKS Dąbrowę Górnicza (sześć zwycięstw z rzędu), którą prowadzi Jacek Winnicki (drugi w głosowaniu trenerów Energa Basket Ligi na trenera sezonu, lepszy był tylko Przemysław Frasunkiewicz). 

MKS Dąbrowa to zespół, który borykał się w tym sezonie z problemami. Drużynę w trakcie rozgrwek opuścili Szymon Łukasiak i Bartłomiej Wołoszyn, a mimo to zdołała ona wywalczyć szóstą lokatę. Jacek Winnicki powierzył większą rolę Mateuszowi Zębskiemu (blisko 19 minut w meczu) i debiutantowi Jakubowi Kobelowi (16 minut).

Za Szymona Łukasiaka do zespołu dołączył Deng Deng, absolwent dobrej uczelni Baylor. Australijczyk grajacy na pozycji numer cztery notuje średnio 11.8 punktu i 6.8 zbiórki. Po tych roszadach drużyna ostatni mecz przegrała 20 marca. Później wygrała we Włocławku i pokonała na wyjeździe Legię. Wygrala także wszystkie mecze z drużynami z dolnej tabeli. 

MKS gra szybko, opiera swój atak na umiejętnościach graczy obwodowych. Największa przwewaga zielonogórzan to podkoszowi, szeroka rotacja i doświadczenie polskich graczy. Dla Mathieu Wojciechowskiego, Jakuba Kobla czy Mateusza Zębskiego będzie to debiut na tym etapie rozgrywek w Energa Basket Lidze. 

Z drużyną trenuje Thomas Kelati. Do Stanów Zjednoczonych poleciał natomiast kontuzjowany Kodi Justice, który już nie zagra w tegorocznych rozgrywkach. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. 

Pierwsze ze spotkań rozpocznie się o 20:00 w piątek, drugie o 12:45 w niedzielę. Przed piątkowym meczem Michał Sokołowski odbierze nagrodę dla najlepszego Polaka rozgrywek. Nasz skrzydłowy wywalczył ten tytuł drugi raz z rzędu. 

Gorąco zapraszamy do hali CRS.

KUP BILETY

 

Czytaj więcej

Pożegnanie Michała

Pożegnanie Michała

Partnerzy

Firmom zainteresowanym współpracą marketingową Klub oferuje kilkadziesiąt form świadczeń wizerunkowych. Ich ilość oraz zakres uzależniony jest od wybranej formy współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt