25. zwycięstwo Enei Zastalu BC w PLK

Redakcja, fot. basketzg.pl
W środowy wieczór zielonogórski Enea Zastal BC wygrał w Energa Basket Lidze po raz 25. Podopieczni Żana Tabaka wygrali z Asseco Arką Gdynia 104:76.

Zielonogórska drużyna przystąpiła do meczu bez Geoffrey'a Groselle'a, który nabawił się na treningu drobnego urazu. Amerykanin mógł zagrać w tym spotkaniu, jednak sztab szkoleniowy uznał, że ma na tyle szeroki skład, że center nie musi pojawiać się na gdyńskim parkiecie.

Mecz należałoby podzielić na dwie, niekoniecznie równe części. Przez pierwsze półtorej kwarty Asseco Arka Gdynia grała skutecznie, właściwie nie myląc się przy rzutach dystansowych, co pozwalało gospodarzom na kilkukrotne wyjście na prowadzenie pomimo przyzwoitej gry Enei Zastalu BC.

Od połowy drugiej kwarty zielonogórzanie rozpoczęli odjazd, który z biegiem upływających minut nabierał na sile. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania zakończyło się wynikiem 48:40 dla Enei Zastalu BC. Druga połowa wyglądała tak, jak zazwyczaj wyglądają drugie połowy po spotkaniu naszych zawodników z Żanem Tabakiem. Jego gracze rzucili się do ataku i rozpoczęli znakomity odjazd. Już w trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do ponad dwudziestu punktów, a w miarę upływu czasu regularnie się powiększała. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 104:76.

Warto odnotować, że w dzisiejszym spotkaniu zadebiutował David Brembly, nowy zawodnik zielonogórskiej drużyny. Niski skrzydłowy zanotował 6 punktów, 3 zbiórki, 3 asysty i 3 przechwyty.