Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA StrongFood euro contruct AMB Software lclog franko
Aktualności
To już dziś! Gramy z Avellino!
31-10-2017 10:12
Dziś o godz. 18.30 Stelmet Zielona Góra zmierzy się z włoskim Scandone Sigdas Avellino. W zielono-białych barwach zadebiutuje Martynas Gecevicius. 

Litwin przedstawił się dziennikarzom wczoraj na konfernecji prasowej w Hotelu Ruben. - Nie jestem boiskowym samolubem. Lubię grę pick-n-roll, dobrze rzucam za trzy, jestem też solidnym obrońcą. Dlaczego nie miałem klubu? Miejcie pretensje do mojego agenta! - żartował. - Po prostu czekałem na odpowiednią ofertę. Ostatnie dwa sezony występowałem w klubach nie grających w pucharach. Brakowało mi grania dwa razy w tygodniu, które pozwala mi wejść w odpowiedni rytm - mówi 29-letni Litwin. Kogo trzeba się bać? 

Średni wzrost włoskiej drużyny to 200 cm wzrostu. Po trzech meczach ma bilans 2-1. Scandone wygrywało u siebie ze Stambułem i Ostendą, przegywało zaś w Paryżu z Nanterre. Avellino, podobnie jak Stelmet, ma problemy ze zdrowiem swoich podkoszowych. Kontuzjowany jest Ukrainiec Kyrylo Fesenko oraz świeży nabytek Shane Lawal, którego kojarzymy z meczów przeciwko FC Barcelonie. Klub był także blisko podpisania Semiha Erdena, który jednak wybrał ofertę Besiktasu Stambuł. 

Jakub Lewandowski, asystent  trenera przychodzi z małą ściągawką dla kibiców, o tym co grają nasi rywale. - Stosują bardzo dużo zmiennej obrony - od agresywnej 1 vs 1, przez różne rodzaje stref aż do pressingu na całym boisku z pułapkami - tłumaczy. W ataku zaś opierają się na grze 1 na 1, gdzie brylują Jason Rich i Dez Wells. Rzucają sporo za trzy i mają też dwóch nastawionych na zdobywanie punktów rozgrywających w osobach Ariela Filloya i Bruna Fittipaldo. 

Co zaś o grze Stelmetu mówi drugi trener Włochów Max Oddoni? - To zespół doświadczonych graczy, którzy grają dobrze, chociaż na razie nie pokazują tego wyniki zespołu. Walczyli w Stambule o zwycięstwo do ostatnich sekund. To mieszanka dobrych strzelców (47 % za trzy), którzy mają też graczy świetnie grających na pick'n'rollu w osobach Koszarka i Florence'a. Pozyskali także groźnego shootera zza łuku - Martynasa Gecaviciusa - tłumaczy. 

Pstrykaczka na meczu!

Przy okazji święta Halloween w hali pojawi się budka ze zdjęciami - Pstrykaczka. Zapraszamy wszystkich kibiców! Na koniec jeszcze jedna dobra informacja. Wszystkie mecze Stelmetu BC Zielona Góra w Lidze Mistrzów pokaże stacja Eleven Sports. 

Początek meczu już dziś o godz. 18.30. Zapraszamy do zakupu biletów! 
 


RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód