Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA
Aktualności
Świetny debiut Martynasa. Pewne zwycięstwo Stelmetu BC!
01-11-2017 12:48
Tempo i poziom meczu mogły zadowolić nawet największych malkonentów. Obie drużyny rozegrały we wtorek świetne spotkanie, górą jednak byli zawodnicy Stelmetu BC Zielona Góra. W pierwszej połowie Hamady Ndiaye, środkowy gości, rozdał aż sześć bloków i skutecznie bronił pomalowanego w swojej bronionej strefie. Mimo tego zawodnicy Stelmetu BC znajdywali inne pozycje strzeleckie i na przerwę schodzili prowadząc 42:38. Trzecia kwarta okazała się kluczowa dla losów meczu.

Zielonogórzanom udało się w niej lekko odskoczyć i wygrać tę partię 22:15. Ostatnia kwarta mimo naporu gości kończy się remisem 26:26. Aż osiem punktów zdobywa w niej Martynas Gecevicius, który w całym spotkaniu rzuca 17 punktów, trafia 5/6 trójek i ma dwie asysty. W czwartej kwarcie ważną trójkę dorzuca Łukasz Koszarek, który później poprawia swoją zdobycz celnym lay-upem. Tym razem kibice nie muszą drżeć o wynik w końcówce. Pewne zwycięstwo 90:79.

- Gratulacje dla moich zawodników, w szczególności dla Łukasza Koszarka, który dziś świetnie kontrolował przebieg naszej gry. Jestem dumny z większość fragmentów tego meczu i naszych posiadań. Cieszę się, że udało nam się zrealizować założenie - dwa razy więcej asyst niż strat. Dziś mieliśmy ich aż 26. W ostatnich 11 minutach pokazaliśmy doświadczenie i dobrze kontrowaliśmy mecz - mówi Artur Gronek, trener Stelmetu BC.

Z dobrej strony pokazał się kapitan Łukasz Koszarek, który zdobył 11 punktów i 7 asyst. Fantastycznie spisywał się także Vladimir Dragicević - autor 23 punktów. Cały zespół zagrał na aż 60 % za dwa i 48 % za trzy. Popełnił ledwie 11 strat, wygrał też zbiórki 30:29.

- Gralśmy z najlepszą drużyną naszej grupy, więc bardzo cieszy mnie to zwycięstwo. Potrzebowaliśmy takiego spotkania - wreszcie mieliśmy mało strat, dobrze też zbieraliśmy. Osobiście też się ciesze, bowiem na ławce gości siedział mój były trener - opowiada zawodnik Stelmetu BC.

Wspomniany Stefano Sacripanti zwracał uwagę, że Stelmet BC zagrał dziś zwiększą energią. - Poza tym mielismy też problemy z obroną pick'n'rolla na szczycie. Próbowaliśmy to zmieniać, trapować, próbowac różnych sposób obrony. Stelmet jednak radził sobie z nami i znajdywał strzelców w dogodnych pozycjach - wyjaśnia włoski trener.

Zawodnicy do treningów wrócą w czwartek. W piątek podejmą u siebie Miasto Szkla Krosno, we wtorek zagrają w Ostendzie a za później (11 listopada) czeka ich ciężki pojedynek z Rosą Radom na wyjeździe.