Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA StrongFood euro contruct AMB Software lclog franko
Aktualności
Stelmet BC lepszy w dreszczowcu!
17-10-2017 23:18
Stelmet BC Zielona Góra pokonał 73:69 Telekom Baskets Bonn i odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Ligi Mistrzów. O triumfie naszej drużyny przesądziła skuteczna gra podkoszowego duetu Vladimir Dragicević - Boris Savović oraz arcyważna trójka kapitana Łukasza Koszarka na niecałą minutę przed końcem.

- Graliśmy nieźle w obronie przez trzy kwarty. Końcówka spotkania była nerwowa, ale w niej zagraliśmy dobrze w ataku pozycyjnym i ustrzegliśmy się strat. Gratulacje dla mojego zespołu, który dobrze wytrzymał presję i zasługiwał na zwycięstwo dziś, ale także w ostatnim meczu przeciwko Polpharmie - mówi trener Stelmetu BC Artur Gronek.

Tak właśnie wyglądał wtorkowy mecz w hali CRS. Próby ucieczki Stelmetu BC i skuteczne niwelowanie przewagi przez gości. W trzeciej kwarcie Telekom łapie zadyszkę, gospodarze odjeżdżają na 11 punktów przewagi 55:44. Goście, głównie za sprawą skutecznego 21-letniego Malcolma Hilla (28 punktów) doprowadzają w czwartej kwarcie do nerwowej końcówki. W niej pierwsze skrzypce gra Vladimir Dragicević (14 punktów), który konsekwetnie zdobywa punkty dla Stelmetu BC w trzech akcjach. Ważną trójkę dorzuca z prawego narożnika Łukasz Koszarek, a zwycięstwo pieczętuje kosz powracającego po kontuzji Borisa Savovića (również 14 oczek).

Nemanja Djurisić? Gorąco przywitany przez zielonogórską publiczność zawodnik nie może zaliczyć swojego powrotu do udanych. 14 minut, 0 punktów, 0/6 z gry i pięć fauli. - On dopiero niedawno dołączył do zespołu, nie mam do niego pretensji. Dopiero uczy sie naszej gry - tłumaczy Pedrag Krunić, szkoleniowiec Telekomu.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy. Mamy za sobą trudny okres i kilka przegranych w polskiej lidze. Dzisiejsza wygrana cieszy podwójnie - dodaje James Florence.

Kapitan Łukasz Koszarek z kolei nie ma pretensji do stylu zwycięstwa. - Dziś liczy się przede wszystkim nasza wygrana, a nie styl w jakim ją osiągnęliśmy. Mamy czas, będziemy pracować nad wyglądem naszej gry - twierdzi nasz rozgrywający.

W środę drużyna odpoczywa, w czwartek wraca na treningi, natomiast w piątek rusza do Dąbrowy Górniczej (mecz w sobotę o godz. 18). Z drużyną MKS-u mamy do wyrównania rachunki z ubiegłego sezonu. Wtedy przegraliśmy dwukrotnie.

Na koniec jeszcze słowo podziękowań od całego zespołu dla wszystkich kibiców - we wtorek byliście naszym szóstym graczem. Dziękujemy!