Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA StrongFood euro contruct AMB Software lclog franko
Aktualności
Przed nami trudny mecz z Nanterre 92!
13-11-2017 22:28
Stelmet BC Zielona Góra zagra we wtorek o 20.30 z francuskim Nanterre 92 o trzecie zwycięstwo w Basketball Champions League. Transmisja z tego spotkania w kanale Eleven od 20.25. Jak grają nasi rywale? 

Nanterre to 90-tysięczne miasto oraz gmina znajdujące się w obrębie miejskim Paryża. Francuska drużyna (założona w roku 1927) uchodzi za jednego z faworytów naszej grupy. Grają szybko, uwielbiają rzucać za trzy punkty - średnio oddają 29 rzutów w każdym meczu tegorocznej edycji (elimacje + mecze grupowe), zdobywają 77 punktów na spotkanie co jest siódmym wynikiem w całej Lidze Mistrzów. Są także drużyną, która zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji asyst ze średnią 17.3 na mecz. 

Zespół prowadzą dwaj doświadczeni gracze. Dobrze nam znany były gracz Bayernu Monachium Heiko Schafartzlik i groźny strzelec Jamal Shuler (14.4 pkt na mecz), którego większość rzutów to właśnie próby zza łuku. Jest także świetny w napędzaniu kontraataków.

Nie możemy także odpuszczać na dystansie Huga Intervizziego, który w tym sezonie trafia 52 % oddawanych rzutów za trzy i lubi je rzucać z kontry. Pod koszem Alade Aminu (208 cm) gra bardzo atletycznie i chętnie kończy podania kolegów z góry.

Musimy też uważać na dobrego obrońcę, jakim jest środkowy Johan Passave-Ducteil, który mocno pracuje także na atakowanej desce. Groźny jest także Amerykanin Erik Murphy, który świetnie rozciąga grę na pozycji numer cztery. We Francji czeka nas trudna przeprawa i jakikolwiek moment przestoju może się skończyć odjazdem gospodarzy. Potrzebowali oni niespełna dwóch minut by rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz z Telekomem Baskets Bonn. Wystarczył moment nieuwagi i zdobyli dzięki grze z kontry błyskawicznie 12 punktów. 

O charakterystykę drużyny poprosiliśmy kapitana Łukasza Koszarka.
 
- Typowa drużyna francuska - mocno atletyczna. Dużo biega, dobrze broni, sporo rzuca za trzy (Shuler i Schafartzlik) i próbuje też grania w powietrzu ze swoimi wysokimi. Na pewno obok Besiktasu najlepsza drużyna w naszej grupie. Ale chcemy we wtorek powalczyć o zwycięstwo - zapowiada kapitan. 
 
Pytamy, dlaczego Stelmet BC często źle zaczyna mecze i ma problem z grą w końcówkach?
 
- Każdy mecz ma różne problemy. Ostatnio graliśmy za miękko. Nie faulowaliśmy i nie zbieraliśmy. Końcówki to takie 50 na 50. Mimo doświadczenia w naszym zespole mieliśmy problem by kończyć mecze. W Belgii nie było tak najgorzej, mieliśmy dobre pozycje - trzy albo cztery - ale nie trafiliśmy z dobrych pozycji. Czasami już w głowie mamy problem, że znowu mecz ma się rozstrzygnąć w końcówce - tłumaczy kapitan. 

Zwycięstwo w Radomiu, wywalczone dzięki wielkiej walce w drugiej połowie na pewno poprawiło morale naszej drużyny. 
 
- W drugiej połowie zobaczyliśmy w końcu wielką walkę w obronie. Gdy w niej gramy dobrze, to mamy gości, którzy potrafią zdobywać punkty. Na razie największy nasz problem to obrona i zbiórki - wyjaśnia Koszar. 

Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Eleven. Początek o godz. 20:25. My tradycyjnie zapraszamy na wspólne kibicowanie w Pubie Barcelona. 
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód