Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

Mistrz Polski 2017

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA StrongFood euro contruct AMB Software
Aktualności
Nanterre 92 nie do zatrzymania!
15-11-2017 00:25
Nanterre 92 pokonało zespół Mistrza Polski 95:82 w szóstej kolejce FIBA Champions League.

Mecz od samego początku nie ułożył się po naszej myśli. Gospodarze trafili 6/10 rzutów za trzy i po pierwszej kwarcie prowadzili już 28:15. Aż cztery trójki trafił Hugo Invernizzi. Później dołożył już tylko jedno trafienie. W drugiej kwarcie gramy już punkt za punkt, ale nie potrafimy zniwelować start. Na przerwę schodzimy przegrywając 48:33.

W trzeciej kwarcie oglądamy koncert Jamala Shulera (22 punkty), który postanawia przejąć mecz. Gdy wydaje nam się, że zawodnicy Stelmetu BC łapią już wiatr w żagle, Amerykanin kara nas kolejnymi trafieniami. W czwartej kwarcie goście próbują ostatniego zrywu. Skutecznie. Niwelują dwucyfrową przewagę i mają rywali już na odległości dwóch posiadań. Dobrze grają James Florence i Martynas Gecevicius (po 13 punktów). Cztery trójki trafia Przemek Zamojski. Po obu stronach parkietu świetnie spisuje w tym spotkaniu się Jarosław Mokros - rzuca 8 punktów, ma skuteczność 2/3 za trzy i najniższe w drużynie +/- (-1). 

Fatalnie jednak rzucamy w tym spotkaniu rzuty wolne - trafiając ledwie 6 na 17 prób. Vladimir Dragicević (17 punktów i 10 zbiórek) trafia ledwie 3 z 10 rzutów. Gospodarze nie dają nam na moment uwierzyć w zwycięstwo. Kontrolują ostatnie trzy minuty i wygrywają wysoko 95:82. W całym spotkaniu trafiają 17 z 29 rzutów za trzy - 58 % skuteczności. 

- Nanterre zagrało dobry mecz. Straciliśmy koncentrację i pewność siebie w ataku i obronie po pierwszej kwarcie. Cieszę się, że mój zespół rzucił 82 punkty na wyjeździe, ale jeśli chcemy na nich wygrywać to musimy zacząć grać w obronie i egzekwować nasze założenia przedmeczowe. Nic więcej - mówi trener Stelmetu BC Arutr Gronek. 

W sobotę kolejny mecz Mistrza Polski. Tym razem czeka nas wyjazdowe spotkanie w Słupsku. Początek spotkania o godz. 18. 
translate.rozgrywkiplk
Liga Mistrzów
Następny mecz
GTK GliwicevsStelmet ENEA BC Zielona Góra
03/18/2018 18:00 Hala Łabędź
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports