Stelmet BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet BC Zielona Góra

Mistrz Polski 2016

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Anabo PGNiG S.A. Restauracja Flamingo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Pizza Pi Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Volvo Karlik Sekret Woziński Kulisz Drogowe Capri Bit Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów STEREX Grupa PBS PKS Zielona Góra ONE LOVE INBLU WATAHA ANATRA NOVOTIME Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA Osiedle Mazurskie
Aktualności
Witamy w domu! Filip Matczak wraca do Zielonej Góry!
16-03-2017 11:55
Filip Matczak przez najbliższe 3,5 roku będzie zawodnikiem Stelmetu BC Zielona Góra! Wychowanek zielonogórskiego klubu wraca do domu po czteroletnim pobycie w Asseco Gdynia - taką informację ogłoszono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo.

To znakomita wiadomość dla zielonogórskich kibiców. Do naszego klubu wraca zawodnik, który jest jego wychowankiem, pochodzi z Zielonej Góry i do dzisiaj ma tu wielu przyjaciół. Z Zastalem Zielona Góra zdobywał medale juniorskich mistrzostw Polski. Ma także na koncie złoty i brązowy medal zdobyty w barwach Stelmetu BC.

Jego wkład w tamte sukcesy był jednak marginalny. Z tego powodu Matczak odszedł do Asseco Gdynia. Przez cztery lata rozwinął się i stał się jednym z najważniejszych graczy gdyńskiego klubu.

W pierwszym sezonie w barwach Asseco spędzał na parkiecie średnio niewiele ponad 10 minut, rzucał 2 punkty na mecz. Z każdym kolejnym jego rola rosła, dostawał coraz więcej minut i harmonijnie się rozwijał.

W obecnym sezonie popularny "Fifi" to już jeden z liderów gdynian i uznany ligowiec. Gra średnio 32 minuty na spotkanie, notuje 14,7 punkta, 4.3 zbiórki, 3,2 asysty i 1,4 przechwytów na mecz. W ostatnich meczach prezentuje rewelacyjną formę rzutową - zdobywał kolejno 24 (z TBV Startem Lublin), 23 (z King Szczecin) i 26 punktów (z AZS-em Koszalin). Jego nominalna pozycja to rzucający obrońca, ale może także zagrać jako rozgrywający.

Filip regularnie występuje także w juniorskich reprezentacjach Polski. Ma na koncie srebrny medal mistrzostw świata U-17. W ubiegłym roku otrzymał od Mike'a Taylora zaproszenie na dwutygodniowe zgrupowanie seniorskiej kadry. Był także jedną z czołowych postaci kadry B, którą - wespół z Markiem Łukomskim - prowadził Artur Gornek.

Filip Matczak ma 23 lata. Ze Stelmetem BC podpisał umowę, która będzie obowiązywała przez 3,5 roku.

Konferencja prasowa odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Pro Novo, prowadzonym przez Fundację Pro Novo. Zespół istnieje od trzech lat, a uczy się w nim 130 dzieci. Natomiast sama Fundacja została powołana przez Watahę - Firmę zajmującą się wynajmem autokarów i mającą własne Biuro Podróży. Wataha to m.in. oficjalny przewoźnik Stelmetu BC!


---
Foto w tekście © Piotr Jędzura | Zakaz kopiowania i publikacji w innych serwisach bez zgody autora
Menu
Następny mecz
Stelmet BC Zielona GóravsRosa Radom
04/30/2017 12.40 Hala CRS, Zielona Góra
RZG SportoweFakty.pl Biznes Lubuski Polsat NC+ poscigi.pl Canal Plus Sport