Stelmet Elektrownia Krono Renault Legarto Intermarche Miasto Zielona Góra Lavard Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Iglotechnik Lasy państwowe Anabo PGNiG S.A. Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Cinkciarz.pl Anneberg Transpol Spalding Wydrukujemy.to PGV Kanwod Kominki Batcar Budnex Amadeus Hotel Atr Auto Projbud ECB Sieci ENEA Fatto Developer Lotto Zamek Joannitów Arpol Ekonbu Fadom Francepol Arpio PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz Bricomarche SAS FAST Mazur & Obuchowicz Winnica Mozów Grupa PBS ONE LOVE INBLU WATAHA Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. LAURA SPA K-supplements MB PNEUMATYKA PORT LOTNICZY ZIELONA GÓRA SAS Wnętrza i Kuchnie art-floor alejade.pl EL-JOT eobuwie Hotel Ruben CENTRUM KOMINA CASA MIA
Aktualności
To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. AZS wygrywa 82:80
10-02-2018 20:18
Po słabszym meczu zielonogórzanie przegrywają na wyjeździe z AZS-em Koszalin 80:82.

Przed meczem przestrzegaliśmy, że AZS Koszalin to nieobliczalna drużyna - potrafiła w tym sezonie pokonać Stal Ostrów na wyjeździe, czy ostatnio rzucić 98 punktów Kingowi Szczecin. W sobotę odniosła najważniejsze zwycięstwo w sezonie, pokonując zielonogórzan 82:80.

Na 19 sekund przed końcem piłka była po naszej stronie. Akademicy jednak świetnie kryli naszych zawodników a rzut na dogrywkę Przemka Zamojskiego (16 punktów, 6/10 z gry) nie znalazł się w koszu. Kilka chwil wcześniej koszalinianie kilkakrotnie zbierali piłkę na naszej tablicy (przegrana zbiórka w ataku 13:5). Zyskali na tym co najmniej minutę z ostatnich dwóch.

Stelmet Enea BC Zielona Góra przez cały mecz musiał gonić. Gdy w końcu w trzeciej kwarcie udało się  wyjść na prowadzenie 64:63, trener AZS-u poprosił o czas a po nim jego drużynie wróciły siły. Prowadziliśmy jedynie przez moment. I było to ostatnie prowadzenie w meczu.

Szwankowała nasza obrona, która w pierwszej połowie pozwoliła gospodarzom rzucić aż 50 punktów. O czwartej kwarcie AZS zdobył ledwie 10 punktów, ale to wystarczyło mu do zwycięstwa. Mistrzowie Polski sami rzucili w niej tylko 14.

Wśród gospodarzy 18 punktów rzucił Damian Jeszke (7/10 z gry), 15 dołożył Qyntel Woods - rozegrał swój najlepszy mecz w tym sezonie. Na wyjazdach nasza drużyna notuje bilans 5-5. Na pocieszenie dla zielonogóran swój mecz przegrały w Zgorzelcu Twarde Pierniki Toruń, do których przewaga wynosi 2 punkty (rozegraliśmy jedno spotkanie mniej).