Stelmet ENEA BC Zielona Góra Klub koszykarski

Stelmet ENEA BC Zielona Góra

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
Stelmet Krono Renault Legarto Miasto Zielona Góra Abilet Aldemed DPD Tyskie Blech Aikon Centrum Rekreacyjno-Sportowe Basen Zielona Góra MOSIR Anabo Pepsi GAMP Optyk Puślecki Sklep As LUG Toncolor Anneberg Transpol Spalding PGV Kanwod Batcar Budnex Funfit II Amadeus Hotel Projbud ENEA Fatto Developer Lotto Arpol Francepol PBO ZIEL BRUK Sekret Woziński Kulisz FAST Grupa PBS PKS Zielona Góra INBLU Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Felgenhauer Sp. z o.o., Sp. k. Proton sp z o.o. SAS Wnętrza i Kuchnie eobuwie Hotel Ruben AMB Software BIS TAXI
Aktualności
"I'm back"! T2 po drugi tytuł!
16-07-2014 15:41
Quinton Hosley, MVP finałów Tauron Basket Ligi 2013, wraca do Stelmetu Zielona Góra! Amerykański skrzydłowy, jeden z głównych autorów zwycięskiej walki o o pierwszy tytuł w historii zielonogórskiego klubu, podpisał ze Stelmetem jednoroczny kontrakt.

- To wielki sukces klubu jako organizacji, to że byliśmy w stanie ściągnąć z powrotem MVP Tauron Basket Ligi sprzed dwóch lat, zawodnika, który teraz wraca po to, żeby pomóc nam zdobyć następny tytuł - mówi Janusz Jasiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Grono SSA.
 
- Bardzo się cieszymy z tego ruchu. Już w ubiegłym roku chcieliśmy by Quinton został z nami. Wtedy się nie udało, ale teraz znowu mamy go w zespole - dodaje Walter Jeklin, generalny manager klubu.

- Bardzo liczymy na Quintona. Mamy nadzieję, że da nam dużo po obu stronach boiska, w ataku i w obronie - cieszy się trener Stelmetu Andrzej Adamek.
 
Quinton to swingman. Gra na pozycjach 2 i 3. W ostatnim sezonie występował w Virtusie Roma. Wcześniej grał m.in. w Realu Madryt, Galatasaray’u Stambuł i w Dinamo Sassari.
 
W swoim pierwszym sezonie w Stelmecie zdobywał średnio 15.4 punktu i dodawał 5.6 zbiórki. Najlepsze zostawił jednak na koniec. W finałach Tauron Basket Ligi zaliczał przeciętnie 16.3 punktu i 7.3 zbiórki i po zwycięstwie 4-0 nad PGE Turowem Zgorzelec został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem finałowej serii.
 
Hosley ma 30 lat, 201 cm wzrostu i waży 98 kg. Jest absolwentem uczelni Fresno State.

Michał Szpak
RZG Biznes Lubuski Polsat Eleven Sports Radio Zachód